Quick Links

Useful Links

Our Staff

Organisation:

Headteacher

Anthony Gibbons

Deputy Headteacher

Maria Liddy

Assistant Headteacher / KS1 Leader

Anna Francis 

Assistant Headteacher /KS2 Leader

Kelly Ranford

EYFS Leader

Vicki Reber 

Business Manager

Ria Swaine

Chair of Governors

Stephen Farrell

Designated Safeguarding Leads

Anthony Gibbons
Maria Liddy
Kelly Ranford
Jemma McKeown

Early Years

Year Group

Class Name

Teacher

Nursery

Bamboo

Caleigh Steyn

Reception

Acorn B

Zelanie Brown and Jade Barrasso

Reception

Acorn R

Vicki Reber and Jade Barrasso

Primary - KS1

Year Group

Class Name

Teacher

Year 1

Apple

Sarah Langford

Year 1

Holly

Maddy Waddell

Year 2

Cherry

Chloe Buck

Year 2

Palm

Anna Francis 

Primary - KS2

Year Group

Class Name

Teacher

Year 3

Willow

Abbie Evans

Year 3

Pear

Georgina Gaunt

Year 4

Cypress

Kelly Ranford

Year 4

Cedar

Philippa Lee

Year 5

Elm

Sarah Fleming

Year 5

Sycamore

Jim Reynolds

Year 6

Oak

Edward Mason

Year 6

Maple

Sandra Tamasi

Additional Teachers

SENCO and Designated Lead for Safeguarding

Jemma McKeown

RE Leader

Sarah Langford

EMA Co-ordinator

Hilary McArthur

Support Teacher

Laura Price

Support Teacher

Lizzie Ross

Support Teacher

Fuad Ashor

Support Teacher

Hilary McArthur

Support Teacher

Simone Lindsay

Support Teacher

Shane Coughlan

Music Teacher

Jamie Steenbergen

Computing Leader

Tony Allday

School Administration Team

Attendance Officer

Keely Weems

Admissions Officer

Diane Harding

Finance Officer

Kerry Thexton

Receptionist

Vicki Wilson

Premises Officer

Glenn Dormido

Support Staff

Teaching Assistants:

Jenny Adam Sharmilla Banee Zuzana Beerova
Geraldine Conte Sarah Campbell Sandra Da Conceicao
Mirela Cozianu Rhena Evans Sam Quintyn
Margaret Weigel Sabrina Pazos Henrietta Wichner
Ela Kosmider Eoin O'Dubhghaill Vanessa Thorp
Orleen McIntosh Sadie Weems Freddie Pierru
Edith Nardoni Jackie Reynolds Liz Price
Rebeca Cortes

 

   

Cleaners:

Aneta Nartowicz, Hugo Osario and Natalja Soldatkina